تأثیر اعتماد به نفس در محل کار

تأثیر اعتماد به نفس در محل کار | بهاره نام یار

من بهاره نام یار، روان شناس بالینی، در این مقاله قصد دارم به موضوع تاثیر اعتماد به نفس در محل کار اشاره کنم. با من همراه باشید.

تعریف کوتاهی از استرس

اعتماد به نفس همان حسی است که به توانایی های خود دارید. اینکه به خود این باور را دارید که از پس این مسئله به نحو درست بر خواهید آمد و شما برای این مسئله ساخته شده اید.

اعتماد به نفس و استرس

تا حدودی می توان فهمید که در محیط کار استرس ها از چه جنسی می باشد.

اگر:

فردی هستید که فشار کاری زیادی دارید و به صورت خودکار کارتان از کارهای پرتنش است

  • دائم در محل کار با بقیه مقایسه می شوید
  • متناسب با حیطه وظایف تان مورد تذکر و تنبیه قرار نمی گیرید
  • همیشه بیش از حد با شما برخورد می شود
  • اگر با شما مانند یک برده برخورد می شود و هیچ ارزش انسان گونه ای برای شما قائل نیستند
  • به عنوان یک فرد بالغ و دارای شغل، از حقوق و مزایای کافی برخوردار نیستید
  • دائما هشتتان گروی نه تان است و از نظر مالی دچار درگیری هستید

و هزار امّا و اگر دیگر که می تواند در حیطه شغلی شما و ایجاد استرس تاثیر گذار باشد که این میزان از استرس در کاهش اعتماد به نفس تاثیر گذار است.

به هر حال استرس، همان طور که در منابع مختلف علمی ذکر شده است، دارای منشاء و منبع خاص و مشخصی است. در محل کارتان اگر دچار استرس شدید، باید در جهت رفع آن اقداماتی انجام دهید. به طور مثال از تمرینات مدیتیشن یا آرام سازی و ذهن آگاهی کمک بگیرید. از درمان های شناختی رفتاری و در صورت شدت گرفتن ین موضوع حتما به روان پزشک جهت دریافت دارو مراجعه کنید.

به هر حال استرس باید به نوعی کنترل شود تا فرد را دچار عارضه های جانبی مثل کاهش اعتماد به نفس نکند. همیشه این طور نیست که علائم استرس و اضطراب در فرد، تنها یک جنبه زندگی فرد یعنی روان او را تحت شعاع قرار دهد. همین که به علت استرس بالا، نتواند عملکرد درستی را از خود ارائه دهد، باعث می شود که اعتماد به نفس فرد به مراتب افت قابل توجهی داشه باشد.

در نتیجه این دو به هم مرتبط هستند.

بهاره نام یار وب‌سایت
این بار آمده ام تا ماندگار شوم...! جاودانگی بهترین است. ولو فقط با یک جمله ی ساده. آن یک جمله می شود اثر انگشت تو در دنیایت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *