کارمندی

اغلب افراد فکر می کنند وقتی کارمند هستی، نمی توانی رشد کنی. چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ رشد و توسعه فردی. اما مسئله این است که کارمندی نسخه های از پیش تعیین شده را بر تو تحمیل می کند.

باید دریابی که اگر درون این الگوهای از پیش تعیین شده بمانی، فرصت پرواز را از خود دریغ کنی و به جای پروازهای بلند، به پریدن از یک متر بسنده کنی، محکوم به شکست هستی. اگر هدف های متنوع و قابل دسترس برای خود تعبیه کنی تا بتوانی از پس آن بر بیایی، می توانی از حس شکست دائمی و حس کپی برداری از اکثریت جامعه بکاهی.

حال آنکه در کارمندی هم اوقاتی برای پرداختن به رشد و توسعه ی فردی هست. فقط نیازمند تمرکز، جلوگیری از حواس پرتی، پرداختن به یک موضوع خاص و پیشرفت در آن است.

 به عنوان یک کارمند، از اوقات آزادت می توانی بهره مند شوید و تا جایی که به نقطه ی امنی در پیشرفتت برسی، به تلاش های خُرد بسنده کنی.

انتخاب با توست. می توانی نگاه به دست سایرین کنی و به همان حقوق اندکی که همیشه از سطح تورم و رشد چند برابری عقب است، بسنده کنی و یا می توانی کم کم و پله پله رشد کنی و از رشد کردن و کار کردن در زمینه ی هدف های والای خود، لذت ببری.

به نظر می رسد در کنار کارمندی می توان خرده کارهایی را از پیش برد. در ادامه به مواردی در جهت بهبود شیوه ی زندگی، رشد و توسعه فردی و در نهایت رسیدن به در آمد اشاره می شود.

 

یادگیری یک مهارت

 من از وقتی که یادم می آید، دائم به فکر این بودم که مهارتی را کنار مهارت اصلی خودم یاد بگیرم. مدتی به دنبال مهارت ترجمه رفتم و حاصلش ترجمه آثاری شد که به چاپ رسید. بعد از آن هم دائم در حال یادگیری هستم. می خواهم از این پس بیشتر به دنبال مهارتی هم اگر می روم، بیشتر هوشمندانه باشد و سعی کنم آن را به کار بگیرم تا تنها به ورق و کاغذهای قفسه ی کتاب هایم اضافه شود.

 

مطالعه کتاب های مرتبط با حوزه ی کاری

مطالعه هم خیلی جاها به من کمک کرده است. من کارمندی هستم که هم در یک بخش اداری کار می کنم و هم روان شناسم. با مطالعه و بررسی های خود تمام تلاشم این بوده که خود را به روز نگه دارم و از حوزه ی کاری خودم دور نیفتم. ضمن اینکه تمام تلاشم این است در این زمینه محتوای خلاقانه و بکر تولید کنم.

 

یادگیری زبان انگلیسی و کسب در آمد از طریق آن(ترجمه، تدریس و…)

من از وقتی یادم است، واقعا زبان انگلیسی و تبحر یافتن در آ« را دوست داشتم. ولی باید فرصت مناسبی برای آموزش تخصصی تر آن برای خود دست و پا کنم. 

 

فعالیت در فضای مجازی و بلاگری در حوزه ی خاص( ترجیحاً تخصصِ خود)

 این مورد هم علاقه می خواهد هم وقت کافی و هم تبحر. در این موردِ خاص خودم را هنوز به طور کامل ملزم ندانسته ام. اما انتخاب افراد با هم فرق می کند. برخی این سبک محتوا را می پسندند. چون همان قدر که سختی های خود را دارد، اما در بلند مدت پولساز است. 

 

مشاوره آنلاین در حوزه تخصصی خود

 امروزه به علت رونق کسب و کارهای اینترنتی، چه خوشمان بیاید و چه نه، رونق کسب و کارهای اینترنتی بسیار زیاد است. اعتقاد شخصی من این است که اگر جایی به عنوان کارمند مشغول به کار هستی، در صورتی که از نظر زمان کم نمی آورید، در زمینه ی کسب و کار اینترنتی یا حتی مشاوره ی حوزه ی تخصصی خودت، یادبگیر و به دیگران یاد بده. به دلیل امنیت شغلی پایین در سطح جامعه، این امر از ضروریات است.

بنابراین اگر برای کارفرمایی کار می کنی، کمی با درایت و هوشمندانه پیش برو و علم کسب و کارهای امروزی را کسب کن. من خودم فعلا در این زمینه در حال یادگیری هستم. چون حوزه ی محتوا، حوزه ی گسترده و پر از ریزه کاری است. هر کسی هم می تواند در یک گوشه ی آن موفق باشد. همه کاره و هیچ کاره بودن راه به جایی نمی برد.

 شما چه مواردی را در جهت رشد و شکوفایی هر چه بیشتر یک کارمند پیشنهاد می دهید؟

 

 

 

بهاره نام یار وب‌سایت
این بار آمده ام تا ماندگار شوم...! جاودانگی بهترین است. ولو فقط با یک جمله ی ساده. آن یک جمله می شود اثر انگشت تو در دنیایت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *